Atrakcje Wieliczki

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Więciej informacji: https://muzeum.wieliczka.pl/biuro-prasowe

 

Kopalnia Soli Wieliczka

W 1978 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO, na którą trafiają tylko najpiękniejsze zabytki świata. Wielicka Kopalnia Soli jest obiektem unikalnym na skalę światową. Kopalnia Soli Wieliczka to Kaplice, liczne komory i jeziorka solankowe. Dla chętnych zostały przygotowane różnego rodzaju ekscytujące trasy turystyczne. Pochodzący z XIV wieku szyb Regis jest najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym. Zwiedzanie Trasy Górniczej w Kopalni Soli nie jest zwykłą wędrówką, ale prawdziwą wyprawą przez stulecia.

Zamek Żupny

Wzniesiony w XIII wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Dziś znajduje się tam jedno z ważniejszych muzeów górniczych Europy – Muzeum Żup Krakowskich. Zasoby muzeum liczą około 19 tysięcy eksponatów, między innymi drewnianą kolekcję machin wyciągowych, obszerną bibliotekę górniczą oraz mapy podziemnych korytarzy.

Małopolska Arena Lekkoatletyczna

Małopolska Arena Lekkoatletyczna znajduje się po drugiej stronie ulicy, tak blisko, że można ją zobaczyć z hotelowego okna.  Obiekt ten jest dostępny dla wszystkich i idealny do uprawiania Nordic Walking czy biegania.  Kijki do nordic walking można wypożyczyć na miejscu w Recepcji Hotelu. Obiekt nocą jest oświetlony. Ma

Malowidło 3D 

„Solny świat” w Wieliczce jest obecnie największym malowidłem 3D w Polsce i prawdopodobnie drugim w świecie po londyńskim obrazie ” Reebok CrossFit : 3D Street Art”.

Basen 

Pływalnia znajduje się zaledwie 5 minut od Hotelu Lenart. Oferuje basen sportowy o wymiarach 25 na 12,5 metrów z trybunami na 100 osób, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią wraz z urządzeniami do hydromasażu, kurtyną wodno-brzegową, gejzerami, masażem ściennym z mocnym strumieniem oraz brodzik dla najmłodszych adeptów pływania z małą zjeżdżalnią.

Korty tenisowe

Profesjonalne korty tenisowe w pięknym otoczeniu starodrzewia parku Mickiewicza, w odległości ok. 10 minut pieszo od Hotelu Lenart****. Korty dostępne są codziennie od 6:00 do 22:00.

Klasztor Franciszkanów

Klasztor Franciszkanów znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od Hotelu Lenart

Kościół został wybudowany w stylu barokowym w latach 1624-1626. Była to pierwsza murowana świątynia małopolskiej prowincji reformatów powstała z fundacji króla Zygmunta III Wazy. Na szczególną uwagę zasługuje obraz Matki Bożej Łaskawej, który pochodzi z XVII wieku. W 1995 obraz został ukoronowany papieską koroną.

Park linowy

Znajduje się zaledwie 1 km od centrum Wieliczki, na terenie ekologicznego kompleksu leśnego. Park działa 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00, w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 20:00).

 

Tężnia solankowa  

 

Tężnia solankowa oddalona jest o zaledwie 10 minut spacerem od Hotelu Lenart****. Spacer w Tężni to jedna z przyjemniejszych odmian terapii wziewnej. Powstający w tężni naturalny solny aerozol podobny jest do tego znad brzegu morza. Dodatkowym elementem przygotowanym dla korzystających z niej osób jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

Kościół św. Sebastiana

Modrzewiowy kościółek św. Sebastiana położony na południowo-wschodnich obrzeżach Wieliczki, na stromym zboczu wśród kilkusetletnich drzew. Jego budowa została rozpoczęta w 1581 roku