Zarezerwuj nocleg w najlepszej cenie +48 12 32 83 100 ul. G. Narutowicza 1, 32-020 Wieliczka, Kraków, Polska
X

Atrakcje Wieliczki

Kopalnia Soli Wieliczka /20 minut spacerem od Hotelu Lenart****

kopalnia

W 1978 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO, na którą trafiają tylko najpiękniejsze zabytki świata. Wielicka Kopalnia Soli jest obiektem unikalnym na skalę światową. Kopalnia Soli Wieliczka to Kaplice, liczne komory i jeziorka solankowe. Dla chętnych zostały przygotowane różnego rodzaju ekscytujące trasy turystyczne. Pochodzący z XIV wieku szyb Regis jest najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym. Zwiedzanie Trasy Górniczej w Kopalni Soli nie jest zwykłą wędrówką, ale prawdziwą wyprawą przez stulecia. Dwie nowoczesne windy zamontowane w szybie, działają niczym wehikuł czasu przenosząc turystów w okres średniowiecza oraz renesansu. Zwiedzanie rozpoczyna się w Szybie Daniłowicza 243 m pod ziemią, natomiast kończy w Podszybiu Szybu Daniłowicza na poziomie 135 m pod ziemią. Rocznie Kopalnię Soli odwiedza ponad 1 milion gości, z czego ponad połowę odwiedzających stanowią obcokrajowcy. Polecamy również nowo otwartą Tężnię Solankową przy Kopalni Soli.

 

Przejdź na stronę kopalni

Zamek Żupny w Wieliczce /25 minut spacerem od Hotelu Lenart ****

Zamek-Żupny

Wzniesiony w XIII wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. Dziś znajduje się tam jedno z ważniejszych muzeów górniczych Europy – Muzeum Żup Krakowskich. Zasoby muzeum liczą około 19 tysięcy eksponatów, między innymi drewnianą kolekcję machin wyciągowych, obszerną bibliotekę górniczą oraz mapy podziemnych korytarzy.
Region wielicki zachęca także swoich turystów do odbycia szlaku po Czterech Miejscach Sakralnych. Podążając za trasą odwiedza się Kościół Św. Klemensa, Kościół i klasztor OO. Franciszkanów, kościół Św. Sebastiana oraz cmentarz komunalny z początku XIX wieku. Będąc w okolicy warto zobaczyć największy obraz 3D na świecie, namalowany na wielickim rynku.

 

Przejdź na stronę zamku

Małopolska Arena Lekkoatletyczna

arena

Małopolska Arena Lekkoatletyczna znajduje się po drugiej stronie ulicy, tak blisko, że można ją zobaczyć z hotelowego okna.  Obiekt ten jest dostępny dla wszystkich i idealny do uprawiania Nordic Walking czy porannego biegania.  Kijki do nordic walking można wypożyczyć na miejscu w Recepcji Hotelu.

Goście mieszkający u nas ze swoimi pupilami mogą zabrać je na długi spacer, na rozległe tereny zielone, otaczające stadion.

 

 

 

 

 

Basen Solne Miasto

basen solne miasto
Basen sportowy o wymiarach 25 na 12,5 metrów, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią wraz z urządzeniami do hydromasażu, kurtyną wodno-brzegową, gejzerami, masażem ściennym z mocnym strumieniem oraz brodzik dla najmłodszych adeptów pływania z małą zjeżdżalnią. Pływalnia czynna jest w godzinach 6:30 – 22:00. W tygodniu ceny biletów zaczynają się od 6 zł, w weekend od 9 zł. Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego w promocyjnej cenie.

 

Zobacz na mapie

Korty tenisowe Solne Miasto

Korty tenisowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesjonalne korty tenisowe w pięknym otoczeniu starodrzewia parku Mickiewicza, w odległości ok. 10 minut pieszo od Hotelu Lenart****. Korty dostępne są codziennie od 6:00 do 22:00. Możliwość pobierania lekcji u profesjonalistów i wypożyczenia sprzętu do gry. Kompleks składa się z 3 kortów tenisowych: 1 trawiastego i 2 ze sztuczną nawierzchnią. Cena wynajmu kortu to 30 zł/godzinę, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

 

Zobacz na mapie

Siłownia Solne Miasto

W Solnym Mieście znajduje się siłownia. Ceny uzależnione są od sprzętu, z którego Goście chcieliby skorzystać i czasu jaki chcieliby spędzić na ćwiczeniach. Istnieje możliwość wejścia bez rezerwacji, jednak lepiej zadzwonić i upewnić się czy są wolne miejsca.

 

Zobacz na mapie

Park Linowy Wieliczka-Grabówki

Park Linowy
Czynny jest do końca października. Znajduje się zaledwie 1 km od centrum Wieliczki, na terenie ekologicznego kompleksu leśnego. Park działa 7 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00, w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 20:00). Park obsługuje grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych, oferując im trasę „niską” w cenie 15 zł/os. oraz trasę „wysoką” w cenie 25 zł/os. Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego w promocyjnych cenach, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

Zobacz na mapie

Nordic Walking w Parku Mickiewicza

nording
Park Miejski Adama Mickiewicza został założony w 1835 roku według projektu Garszczyńskiego. Jest to drugi miejski park założony w Polsce w tym okresie. Powierzchnia parku wynosi 7,11 ha, graniczy on bezpośrednio z budynkami Kopalni Soli, Szybem Św. Kingi. W pobliżu parku znajduje się szlak rowerowy czerwony, biegnący ze wschodu do Kopali Soli i prowadzący dalej do rynku. Wzdłuż północnej granicy parku przepływa potok Serafa. Dla gości Hotelu Lenart **** oferujemy kijki do Nordic Walking, umożliwiające spędzenie wolnego czasu na spacerach po pobliskim parku. Kijki są wypożyczane bezpłatnie i dostępne na recepcji.

 

Zobacz na mapie

Spacer po Wieliczce
zamek_arakcje_wieliczkimalowidlo_atrakcje_wieliczki
Proponujemy Państwu spacer wzdłuż Alei Jana Pawła II – po lewej stronie ukazuje nam się Muzeum i Zamek Żupny.
Po przeciwnej stronie Zamku Żupnego znajduje się Kościół św. Klemensa (z kaplicą Morsztynów i dzwonnicą króla Sobieskiego). Podążając w górę, dochodzimy do rynku, gdzie jedną z atrakcji jest malowidło 3D – największe w Polsce i jedno z największych na świecie.
Klasztor oo. Franciszkanów

klasztor franciszkanów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej hotelu, w odległości 200m, w północno-zachodniej części Wieliczki, znajduje się kościół pod wezwaniem Stygmatów św. Franciszka z Asyżu i klasztor oo. franciszkanów-reformatów. Kościół został wybudowany w latach 1624-1626. Była to pierwsza murowana świątynia małopolskiej prowincji reformatów powstała z fundacji króla Zygmunta III Wazy. W kościele mieści się Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej Księżnej Wieliczki (z obrazem Matki Boskiej Łaskawej) oraz Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby.

Kościół Św. Sebastiana w Wieliczce

kościół sebastiana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Oddalony ok. 5 minut jazdy samochodem od hotelu Lenart.

Boiska sportowe ORLIK

 

Boisko sportowe ORLIK

W Wieliczce oraz w najbliższych okolicach znajduje się kilka boisk sportowych „Orlików”, z których można bezpłatnie korzystać. Są to boiska: Orlik Park Mickiewicza, Orlik os. Krzyszkowice, Orlik Śledziejowice oraz Orlik Koźmice Wielkie.

Kliknij, aby przejść na stronę www.

Ośrodek Jazdy Konnej

jazda konna

Ośrodek Jazdy Konnej „Pony Sport” oddalony o 7 minut jazdy samochodem od hotelu Lenart.

 

Tężnia solankowa i wieża widokowa

kopalnia-soli-wieliczka-aktualnosci-teznia-galeria-22102014_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tężnia solankowa oddalona jest o zaledwie 10 minut spacerem od Hotelu Lenart****. Spacer w Tężni to jedna z przyjemniejszych odmian terapii wziewnej. Powstający w tężni naturalny solny aerozol podobny jest do tego znad brzegu morza.

Dodatkowym elementem przygotowanym dla korzystających z niej osób jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

 

 

stat4u