Забронируйте жилье по лучшей цене +48 12 32 83 100 ul. G. Narutowicza 1, 32-020 Wieliczka, Kraków, Polska
X

Atrakcje regionu

Hotel Lenart**** jest takie miejsce, bliżej niż sądzisz

Lokalizacja Hotelu Lenart**** nie jest przypadkowa, obiekt znajduje się w samym sercu Wieliczki, miasta z tradycją, lubianego i chętnie odwiedzanego przez turystów, będącego od wieków dumą małopolski, posiadającego życzliwych i gościnnych mieszkańców.
Wieliczka, jako miasto pełni funkcję typowo turystyczną. Znana jest z unikatowej w skali świata Kopalni Soli, którą odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Hotel Lenart**** usytuowany jest jedynie 15 minut spacerem od Kopalni Soli Wieliczka – największej atrakcji turystycznej regionu.
Kraków-Centrum /13 kilometrów od Hotelu Lenart****

20 minut samochodem, busem, autobusem podmiejskim 304, 204, 244, 301 oraz pociągiem Wieliczka Park – Kraków Główny (sprawdź rozkład).
Do głównych atrakcji turystycznych i zabytków centrum Krakowa należą: Zamek Królewski na Wawelu i Stare Miasto, na którym znajdują się: Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki.

Krakowski Kazimierz /10 kilometrów od Hotelu Lenart****
Po drodze z Hotelu do Centrum Krakowa zatrzymać możemy się na Kazimierzu, który słynie przede wszystkim z kilkunastu synagog, kościołów, cmentarzy a także Placu Wolnica – dawnego Rynku. Obecnie jest sercem nocnego życia Krakowa, gdzie w licznych pubach, kawiarniach i restauracjach można spędzić wspaniale czas. Tutaj latem z myślą o turystach przygotowywane są liczne festiwale i imprezy, a najpopularniejszym jest Festiwal Kultury Żydowskiej.
Niegowić /19 kilometrów od Hotelu Lenart****
18 minut samochodem, busem
Kolejne z miejsc, położonych w niewielkiej odległości od Hotelu. Niegowić, która była pierwszym miejscem pracy świeżo wyświęconego księdza Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II, jest obowiązkowym punktem odwiedzin dla każdej religijnej wycieczki. W Niegowici znajdują się zabytkowe, kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i XIX wieczny dwór, w którym w 1755 roku ochrzczono Jana Henryka Dąbrowskiego, późniejszego generała.
Kraków-Łagiewniki /10 kilometrów od Hotelu Lenart****
20 minut samochodem, busem, autobusami podmiejskimi 204, 244 i 135
Łagiewniki znane są z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Odbywają się tutaj liczne pielgrzymki do obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Faustyny. Powstaje tu również Centrum Dokumentacji Pontyfikatu Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
Niepołomice /15 kilometrów od Hotelu Lenart****
25 minut samochodem, busem

Miasto położone na skraju puszczy Niepołomickiej w odległości ok. 13 km od Hotelu Lenart***.

Główną atrakcją turystyczną Niepołomic jest XIV-wieczny Zamek Królewski zbudowany przez Kazimierza Wielkiego.  W zamkowej kaplicy obejrzeć można ekspozycję stanowiącą depozyt kościoła parafialnego w Niepołomicach. Są tam najstarsze dokumenty królewskie i papieskie. Ponadto na terenie Puszczy Niepołomickiej znajduje się Ośrodek Hodowli Żubrów.

Tyniec /20 kilometrów od Hotelu Lenart****
25 minut samochodem, busem w kierunku lotniska na Balicach, najszybciej drogą A4

Dawna podkrakowska wieś, która w 1973 r. została włączona do Krakowa. Tyniec znany jest głównie dzięki znajdującemu się tu klasztorowi oo. Benedyktynów istniejącemu od 1044, jednemu z najbogatszych i najważniejszych w Polsce. W Tyńcu znajduje się także przełom Wisły zwany Bramą Tyniecką oraz stepowy Rezerwat Przyrody Skołczanka.

Bochnia /28 kilometrów od Hotelu Lenart****
30 minut samochodem, busem

Bochnia należy do najstarszych miast Małopolski. Główną atrakcją jest Kopalnia Soli wpisana w roku 2013 na listę UNESCO. To niezwykłe podziemne miasto, zachwycające niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Kopalnię można zwiedzać pieszo oraz… łodziami.

Nowy Wiśnicz /34 kilometry od Hotelu Lenart****
36 minut samochodem, busem

Głównym miejscem przyciągającym uwagę turystów w Nowym Wiśniczu jest niewątpliwie zamek Kmitów i Lubomirskich, jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencyjno-obronnej. Na wiślickim rynku warto odwiedzić charakterystyczny dom, w którym w XVII wieku mieszkał nadworny architekt Stanisława Lubomirskiego Maciej Trapola. W Nowym Wiśniczu znajduje się także słynne liceum plastyczne, gdzie jednymi z głównych przedmiotów są malarstwo, rzeźba, fotografia, tkanina artystyczna, ceramika i renowacja, a którego absolwentami są znani w Polsce i świecie artyści, jak choćby Czesław Dźwigaj, Paweł Warchoł czy Kazimierz Pawlak.

Lipnica Murowana /42 kilometry od Hotelu Lenart****
40 minut samochodem, busem

Miejscowość znajduje się na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Do najważniejszych zabytków wsi należą: drewniany kościół pw. Świętego Leonarda wpisany na listę UNESCO, gotycki kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła oraz barokowy kościół pw. św. Szymona z Lipnicy.

Ojcowski Park Narodowy /44 kilometry od Hotelu Lenart****
33 minuty samochodem, busem

Na terenie Parku znajdują się wartościowe zespoły zabytkowe: Ojców, Pieskowa Skała i Grodzisko. Dodatkowo na terenie parku znajduje się ok. 700 jaskiń. Najdłuższe z nich to: Jaskinia Łokietka oraz Jaskinia Ciemna które są udostępnione do turystycznego zwiedzania.

Kalwaria Zebrzydowska /38 kilometrów od Hotelu Lenart****
35 minut samochodem, busem

Kalwaria Zebrzydowska jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego położonego na szlaku papieskim. Główną atrakcją jest Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oo. Bernardynów. W 1999 sanktuarium wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Wadowice /52 kilometry od Hotelu Lenart****
50 minut samochodem, busem

Region wadowicki jest bogaty w wiele atrakcji turystycznych. Konieczne do odwiedzenia są miejsca związane z postacią Papieża Jana Pawła II, takie jak Muzeum w Domu Rodzinnym, Bazylika czy też Sanktuarium Św. Józefa. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne szlaki rowerowe oraz szlaki turystyczne do pieszych wędrówek.

Oświęcim /80 kilometrów od Hotelu Lenart****
64 minuty samochodem, busem

Na terenie miasta i pobliskich miejscowości znajduje się zespół niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych: Auschwitz I (Oświęcim), Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) oraz Auschwitz III – Monowitz (Monowice). Największe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało utworzone dzięki staraniom byłych więźniów i stało się miejscem pamięci ofiar, odwiedzanym każdego roku przez miliony turystów z całego świata. Miasto ma ponad 800-letnią historię i należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce.

stat4u