Zarezerwuj nocleg w najlepszej cenie +48 12 32 83 100 ul. G. Narutowicza 1, 32-020 Wieliczka, Kraków, Polska
X
X

Restauracja Pod Kominem

- serce Hotelu Lenart****

Restauracja Pod Kominem powstała z myślą o organizacji wesel i bankietów. W samej Restauracji przygotowujemy przyjęcia dla przeszło 150 osób, a – w połączeniu z salami bankietowymi – dysponujemy powierzchnią na organizację uroczystości dla przeszło 500 osób. Niepowtarzalny klimat oraz wyjątkowy smak potraw kuchni słowiańskiej i międzynarodowej wyróżniają naszą Restaurację. Przygotujemy indywidualne menu na każdą uroczystość. Pomożemy w organizacji wesela, bankietu, a także konferencji czy szkolenia. Posiadamy duże doświadczenie w planowaniu uroczystości rodzinnych, takich jak: chrzciny, komunie, urodziny. Ponadto organizujemy dancingi, studniówki oraz bale sylwestrowe.

Tradycja jest dla nas inspiracją i natchnieniem, a nasz zespół utalentowanych kucharzy fenomenalnie łączy smaki, tworząc nowoczesne i wyśmienite dania. Nasza kuchnia jest okraszona prawdziwym, domowym i niezwykłym smakiem potraw inspirowanych osobistymi doświadczeniami Pani Elżbiety Lenart oraz naszego szefa kuchni.

Zaprojektowane osobiście przez właścicielkę hotelu Panią Elżbietę Lenart, wnętrza restauracji posiadają spersonalizowany i unikatowy styl. Każdy najdrobniejszy szczegół w naszej restauracji został dobrany w taki sposób, by stworzyć nietuzinkowe wnętrze, z którego jesteśmy dumni i które wyróżnia nas na mapie kulinarnej Krakowa i Wieliczki. W naszej sali każdy stół i krzesło mają swój niepowtarzalny charakter, możemy więc wybrać taki stolik, jaki w danej chwili nam odpowiada. Światło stanowi wyjątkową oprawę naszej restauracji, od przeszklonych ścian, po klimatyczne lampy przy restauracyjnym barze.

Znajdziecie tutaj Państwo także miejsce dla najmłodszych, bez przeszkód można zjeść smaczny, rodzinny obiad i zabrać ze sobą dzieci, na które czeka stolik z zabawkami i akcesoriami do malowania.

W Restauracji Pod Kominem spotykają się tradycja i nowoczesność. Restauracja znajduje się dosłownie pod 46-metrowym kominem, jednej z najwyższych budowli Wieliczki. Komin należał kiedyś do starej cegielni, a cegielna była tu zawsze. Nikt w mieście nie pamięta innego krajobrazu. Komin z czerwonej cegły stoi całe stulecie i jest wpisany do rejestru zabytków. Sala restauracji jest w pełni klimatyzowana, a nowoczesność wyznaczają ruchome ściany, dzięki którym możemy dowolnie kształtować wnętrze restauracji, w zależności od potrzeb i upodobania gości. Dodatkowo, posiadamy olbrzymią salę bankietową mieszczącą się na poziomie -1 hotelu, która w odróżnieniu od innych miejsc tego typu posiada dostęp do światła dziennego, a dzięki otwartej przestrzeni i braku słupów ograniczających widoczność, możemy zorganizować na niej każde przyjęcie, wesele, bankiet czy uroczystość, nawet na 350 osób z miejscami siedzącymi przy okrągłych stołach i wydzielonej parkietowej części do tańca.

Intymny i romantyczny charakter ma także przeszklony Ogród Zimowy mieszczący się nad Restauracją Pod Kominem. To idealne miejsce na kolację dla dwojga. Tutaj w wyjątkowej atmosferze, możesz się oświadczyć, uczcić rocznicę ślubu czy po prostu zjeść kolację z ukochaną osobą.

Nasz bar zaprasza gości zapachem świeżo parzonej kawy, aromatem ciast wypiekanych przez naszych utalentowanych cukierników. Tutaj skosztujesz najlepszych w mieście koktajli i drinków, a nasi barmani zaserwować mogą trunki z całego świata. Na mecz przy dużym ekranie, na spotkanie biznesowe, rodzinny obiad czy udaną randkę.

Organizujemy również na cyklicznie organizowane w soboty wieczorki taneczne przy muzyce lat 70, 80 i 90-tych. Zaczynamy o 20:00. Wstęp jest bezpłatny, prosimy o rezerwację stolików. Mile widziany jest strój wieczorowy. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce aktualności. Zapraszamy !

stat4u