Medycyna i kosmetologia

dostępna dla Gości Hotelu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Gości, nawiązaliśmy współpracę z gabinetami lekarskimi, oferującymi szeroki zakres diagnostyki i zabiegów z zakresu medycyny i kosmetologii. Teraz dajemy Państwu możliwość połączenia pobytu w naszym hotelu z leczeniem i profilaktyką zdrowotną oraz zabiegami medycyny estetycznej i anti-aging.

W zakresie medycyny i kosmetologii współpracujemy z Gabinetami Lekarskimi VITARS, mieszczącymi się w odległości 10 minut spacerem od hotelu.

vitars-logo_120     32-020 Wieliczka
     ul. Brata Alojzego Kosiby 5
     +48 799 112 000

 

Gabinety oferują diagnostykę, opiekę lekarską, zabiegi chirurgiczne oraz kosmetologiczne. W Vitars można wykonać:

 • badania genetyczne pod kątem ustalenia indywidualnej diety i wykluczenia chorób metabolicznych (Genodieta);
 •  termolifting wybranej części ciała, którego efektem jest poprawa napięcia skóry bez interwencji chirurgicznej, bez zastrzyków oraz kłopotliwej rekonwalescencji (Zaffiro);
 •   głęboki masaż podciśnieniowy, rozwiązanie m.in. dla osób walczących z nadwagą i cellulitem, mających problem z luźną skórą (Icoone);
 •   mikronakłuwanie z podaniem składników odżywczych w głąb skóry; gwarantuje ujędrnienie, redukcję zmarszczek mimicznych oraz widoczną poprawę konturu twarzy (DermaFrac – mezoterapia mikroigłowa);
 •   lipolizę, czyli nieoperacyjne rozpuszczanie lokalnych otłuszczeń ciała (Aqualyx – adipocytoliza);
 •   mikrodermabrazję;
 •   chirurgiczne usuwanie zmian skórnych (Laser CO2).
Genodieta - test DNA - badanie genetyczne pod kątem diety i chorób metabolicznych

Najnowszy trend w badaniach, poprawia jakość i długość życia

 • dla kogo: Badanie nie ma ograniczeń wiekowych, można je wykonać nawet niemowlętom.
 • czas trwania: Pobieranie materiału jest bezbolesne – polega na delikatnym potarciu wewnętrznej strony policzka, trwa 5 minut.

Pożywienie może stać się dla nas najlepszym lekiem, jaki istnieje, ale również może działać na nasz organizm jak trucizna. Tylko odpowiednio dobrana dieta dostarcza nam substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Prawda ta jest dobrze znana już od czasów starożytnych – sam Hipokrates w IV w. p.n.e. zwykł mawiać: „Pozwól by jedzenie stało się Twoim lekarstwem”.
genodietTak, jak każdy człowiek różni się od innych i posiada unikalne osobnicze cechy, tak samo różne rodzaje pożywienia u każdego wywołują inne efekty. Spotykamy często osoby, które pozostają szczupłe bez względu na to w jakich ilościach i co jedzą, gdzie inni na ich miejscu już dawno przybraliby na wadze. To obrazuje, jak geny warunkują różne reakcje na te same bodźce żywieniowe. Z tego też powodu wybór sposobu odżywiania nie powinien być przypadkowy, ale dopasowany do konkretnych potrzeb. Powinno się określić, co jest organizmowi niezbędne, by mógł harmonijnie funkcjonować. Dostarczy się dzięki temu składników, których organizm potrzebuje najbardziej.
Teraz jest to możliwe dzięki nutrigenetyce – nowej dziedzinie nauki, która bada zależności między sposobem odżywiania a indywidualnymi predyspozycjami genetycznymi.
Badanie profilu genetycznego. Genodiet to narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy na podstawie różnorodnych informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym oraz dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Kod ten, a także relacje genów są unikalne dla każdego człowieka.

Chcesz wiedzieć więcej o Genodiecie?

Zaffiro - termolifting - lifting wybranej części ciała, wykonywany podczerwienią

Odejmij sobie 10 lat

 • czas trwania: 50-90 min

Zaffiro to urządzenie przeznaczone jest do termoliftingu skóry, czyli nieoperacyjnego jej napięcia dzięki głębokiemu działaniu wysokiej temperatury. Sam zabieg jest niebolesny, pacjent odczuwa jedynie przyjemną falę ciepła. Czas trwania naświetlania Zaffiro zależny jest od rozległości opracowywanej okolicy i wynosi 50-90 min. Na koniec procedury stosuje się łagodzący, miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C, co pozwala natychmiast powrócić do normalnej aktywności bez widocznych podrażnień czy zaczerwienienia. Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmarszczki zostają wygładzone. Końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po kuracji. Okolicami ciała, na które szczególnie zaleca się Zaffiro są: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, brzuch, pośladki, wewnętrzna strona ud.

Chcesz wiedzieć więcej o Zaffiro?

Icoone - stymulacja mikropęcherzykowa - głeboki masaż podciśnieniowy

ICOONE błyskawicznie wyszczupla, ujędrnia, podnosi piersi i pośladki, wspomaga wymianę międzykomórkową

 

 • dla kogo: dla osób walczących z nadwagą i cellulitem; bezskutecznie zmagających z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych; mających problem z luźną skórą; z problemami naczyniowymi i obrzękami; po zabiegach liposukcji; dla kobiet po porodach, chcących wrócić do sylwetki z przed ciąży; cierpiących na blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, które z różnych względów nie chcą lub nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych; mających bóle mięśni, bóle pleców i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała; dla osób uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport; dla osób, które żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało i umysł
 • czas trwania: od 40 min

W efekcie przeprowadzenia endermomasażu, w poddanej zabiegowi okolicy, zachodzi szereg korzystnych dla ciała zjawisk tkankowych, z których najważniejsze to: usprawnienie krążenia krwi i chłonki, eliminacja toksyn, poprawa metabolizmu komórkowego, zmniejszenie zatrzymania wody, uaktywnienie lipolizy (rozkładu tłuszczu), odbudowa i wzmocnienie struktury skóry, stymulacja układu odpornościowego. Icoone to urządzenie, wykorzystujące lecznicze efekty endermomasażu, wykonywanego za pomocą kilku rodzajów wytwarzających podciśnienie głowic, wyposażonych w rolki z mikrootworkami. Ta opatetntowana technologia nosi nazwę Roboderm i pozwala na przestrzenną pracę na tkance łącznej. Aby zapewnić pełny komfort i skuteczność zabiegu, pacjent ubiera specjalny, elastyczny wielorazowy kostium. Masaż jest niebolesny, a wręcz przyjemnie relaksujący. Składa się z dwóch etapów – podstawowego drenażu limfatycznego, ukierunkowanego na ogólne potrzeby skóry oraz szczegółowego, koncentrującego się na konkretnym problemie. Równie szerokie zastosowanie znajduje Icoone w dziedzinie medycyny estetycznej i anty-aging. Icoone jest więc idealną metodą dla osób, które pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, pragną nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga, bezskutecznie walczą z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych, żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało, zapewniając przy tym wyjątkowy relaks.

Chcesz wiedzieć więcej o Icoone?


DermaFrac - mezoterapia mikroigłowa - mikronakłuwanie z podaniem składników odżywczych w głąb skóry

Mikronakłuwanie DermaFrac jest bezpieczną, małoinwazyjną metodą odmładzania i rewitalizacji skóry.

 • wskazania do zabiegu: niwelowanie zmarszczek mimicznych, przywracanie jędrności skóry, leczenie blizn, rozstępów, cellulitu, nawilżania i rewitalizacji skóry, usuwanie przebarwień, łagodzenie zmian trądzikowych
 • czas trwania: ok 1h

Mezoterapia to działający miejscowo, biorewitalizujący niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu substancji leczniczych bezpośrednio do skóry właściwej. Zabieg jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny więc nie wymaga znieczulenia, trwa około godziny i nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, jest przy tym wyjątkowo skuteczny. Maksymalny czas gojenia nie przekracza jednej doby, a korzystne efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu. Na cały cykl składa się 3-6 zabiegów wykonywanych w dwutygodniowych odstępach czasu. Metoda pozostaje na szczycie popularności od 1998, co samo w sobie jest doskonałą rekomendacją w czasach dynamicznego rozwoju technologii anty-aging. Dzięki terapii mikroigłowej możemy zwiększyć przenikanie aktywnych substancji w głąb skóry nawet o 100 tys. razy w porównaniu z bezpośrednią ich aplikacją na skórę. Mamy do wyboru cztery podstawowe zestawy gotowych preparatów: odmładzające peptydy, serum rozjaśniające, nawilżający kwas hialuronowy, serum przeciwtrądzikowe. DermaFrac to propozycja zarówno dla osób, które nie chcą lub nie mogą czekać na efekty klasycznych pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych, jak i dla tych, które nie chcą poddać się bardziej inwazyjnym i kosztownym zabiegom laserowym lub tradycyjnym iniekcjom.

Chcesz wiedzieć więcej o DermaFrac?

Mikrodermabrazja - złuszczanie powierzchownych warstw naskórka

Poprawia ukrwienie skóry i jej nawilżenie.

 • wskazania:  trądzik i zmiany potrądzikowe, piegi i przebarwienia, rozstępy, blizny, zmarszczki i wiotkość skóry
 • czas trwania: od 45 min

Mikrodermabrazja to minimalnie inwazyjny zabieg kosmetyczny, będący rodzajem peelingu mechanicznego, wykonywanego za pomocą specjalnych urządzeń. Metoda polega na usunięciu przez ścieranie warstwy rogowej naskórka wraz z zanieczyszczeniami, bakteriami i nadmiarem łoju. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a po jego zakończeniu skóra staje się idealnie gładka. Mikrodermabrazja nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza procesy regeneracyjne i ułatwia przenikanie substancji aktywnych do jej głębszych warstw. Stymuluje produkcję kolagenu, reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza rozszerzone pory. Poprawia ukrwienie skóry i jej nawilżenie.

Chcesz wiedzieć więcej o Mikrodermabrazji?

Aqualyx - adipocytoliza - lipoliza, rozpuszczanie lokalnych otłuszczeń

Aqualyx trwale usuwa lokalne otłuszczenia

Aqualyx jest obecnie jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE, wykorzystywanym do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
Technika zabiegu polega na zupełnie bezbolesnym (do roztworu Aqualyx dodawany jest lek znieczulający) ostrzykiwaniu miejsc z nadmiarem tkanki tłuszczowej przy użyciu specjalnej igły. Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności (z wyłączeniem dużego wysiłku fizycznego przez tydzień), jednak odczuwa lekki świąd, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddanego zabiegowi. Miejsca, w które techniką intralipoterapii możemy wstrzyknąć Aqualyx, celem pozbycia się zbędnego „tłuszczyku”: bawoli kark, kończyna górna w okolicy mięśnia trójgłowego (triceps), fałdy na plecach poniżej żeber („skrzela”), brzuch centralnie i bocznie („michelinki”), biodra, okolica krętarzowa („bryczesy”), okolica podpośladkowa, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek.

Chcesz wiedzieć więcej o Aqualyx?

Laser CO2 - chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Wszechstronne zastosowanie w chirurgii

 • laser może: usuwać włókniaki, nagniotki, brodawki zwykłe, kłykciny kończyste, prosaki, grudki perliste prącia, stany przednowotworowe skóry, nadżerki, wczesne zmiany rakowe, znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, kępki żółte powiek, naczyniaki, podcinać wędzidełka, być używany do cięcia tkanek

Działanie lasera CO2 polega na odparowaniu tkanek (fotoablacja, waporyzacja), poprzez zamianę wody znajdującej się w przestrzeniach wewnątrz- i międzykomórkowych w parę wodną. Zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 są zatem niezmiernie precyzyjne, nie powodują uszkodzenia okolicznych tkanek, a okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Nie wyłączają z życia towarzyskiego i zawodowego, dają bardzo dobry efekt kosmetyczny oraz cechują się wysoką skutecznością terapeutyczną. Innymi zaletami wykorzystania do zabiegów operacyjnych lasera CO2 są: krótki przebieg procedury, brak dodatkowych kosztów i zwykle brak konieczności powtórzeń.

Chcesz wiedzieć więcej o Laserze CO2?