Kraków i okolice – atrakcje regionu

Hotel Lenart**** jest takie miejsce, bliżej niż sądzisz

Lokalizacja Hotelu Lenart**** nie jest przypadkowa, obiekt znajduje się w samym sercu Wieliczki, miasta z tradycją, lubianego i chętnie odwiedzanego przez turystów, będącego od wieków dumą Małopolski, posiadającego życzliwych i gościnnych mieszkańców.

Wieliczka jako miasto pełni funkcję typowo turystyczną. Znana jest z unikatowej w skali świata Kopalni Soli, którą odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Hotel Lenart**** usytuowany jest jedynie 15 minut spacerem od Kopalni Soli Wieliczka – największej atrakcji turystycznej regionu.

Kraków 

20 minut samochodem, busem, autobusem podmiejskim 304, 204, 244, 301 oraz pociągiem Wieliczka Park – Kraków Główny.

Rynek Główny jest jednym z największych rynków w Europie, a jego historia sięga XIII wieku (wytyczony został w 1257 roku). Do głównych atrakcji turystycznych i zabytków centrum Krakowa należą: Zamek Królewski na Wawelu i Stare Miasto, na którym znajdują się: Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki.

Krakowski Kazimierz 

Po drodze z Hotelu do centrum Krakowa zatrzymać możemy się na Kazimierzu, który słynie przede wszystkim z kilkunastu synagog, kościołów, cmentarzy a także Placu Wolnica – dawnego Rynku. Obecnie jest sercem nocnego życia Krakowa, gdzie w licznych pubach, kawiarniach i restauracjach można spędzić wspaniale czas. Tutaj latem z myślą o turystach przygotowywane są liczne festiwale i imprezy, a najpopularniejszym jest Festiwal Kultury Żydowskiej.

Muzeum Książąt Czartoryskich

W Muzeum Czartoryskich można podziwiać m.in. obraz autorstwa Leonardo Da Vinci „Dama z Gronostajem”, jednak obecnie, ze względu na remont Muzeum Czartoryskich, dzieło Da Vinci znajduje się w Zamku Królewskim na Wawelu

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe utworzone w 1879, posiada ogromny zbiór sztuki polskiej oraz światowej.

 

Muzeum Lotnictwa

oddalone  30 minut jazdy samochodem

Muzeum posiada w swoich zbiorach zabytkowe samoloty, śmigłowce, szybowce oraz silniki lotnicze.

Kraków Arena 

Miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju imprezy masowe – mecze, koncerty, festiwale.

Ogród Zoologiczny 

Park Rozrywki Zatorland

Oddalony od hotelu o około godzinę jazdy samochodem. Szeroka oferta parku Zatorland: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Bajek i Stworzeń Wodnych, Park Owadów, Park Świętego Mikołaja.

Tyniec

25 minut samochodem, busem w kierunku lotniska na Balicach, najszybciej drogą A4

Dawna podkrakowska wieś, która w 1973 r. została włączona do Krakowa. Tyniec znany jest głównie dzięki znajdującemu się tu klasztorowi oo. Benedyktynów istniejącemu od 1044, jednemu z najbogatszych i najważniejszych w Polsce. W Tyńcu znajduje się także przełom Wisły zwany Bramą Tyniecką oraz stepowy Rezerwat Przyrody Skołczanka.

Kopalnia Soli w Bochni 

30 minut samochodem, busem

Bochnia należy do najstarszych miast Małopolski. Główną atrakcją jest Kopalnia Soli wpisana w roku 2013 na listę UNESCO. To niezwykłe podziemne miasto, zachwycające niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Kopalnię można zwiedzać pieszo oraz… łodziami.

Lipnica Murowana

40 minut samochodem, busem

Miejscowość znajduje się na terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Do najważniejszych zabytków wsi należą: drewniany kościół pw. Świętego Leonarda wpisany na listę

UNESCO, gotycki kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła oraz barokowy kościół pw. św. Szymona z Lipnicy.

Ojcowski Park Narodowy 

33 minuty samochodem, busem

Na terenie Parku znajdują się wartościowe zespoły zabytkowe: Ojców, Pieskowa Skała i Grodzisko. Dodatkowo na terenie parku znajduje się ok. 700 jaskiń. Najdłuższe z nich to: Jaskinia Łokietka oraz Jaskinia Ciemna które są udostępnione do turystycznego zwiedzania.

Kalwaria Zebrzydowska

35 minut samochodem, busem

 

Kalwaria Zebrzydowska jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego położonego na szlaku papieskim. Główną atrakcją jest Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oo. Bernardynów. W 1999 sanktuarium wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Wadowice

50 minut samochodem, busem

 

Region wadowicki jest bogaty w wiele atrakcji turystycznych. Konieczne do odwiedzenia są miejsca związane z postacią Papieża Jana Pawła II, takie jak Muzeum w Domu Rodzinnym, Bazylika czy też Sanktuarium Św. Józefa. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne szlaki rowerowe oraz szlaki turystyczne do pieszych wędrówek.

Oświęcim / Muzeum Auschwitz-Birkenau

64 minuty samochodem, busem

 

Na terenie miasta i pobliskich miejscowości znajduje się zespół niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych: Auschwitz I (Oświęcim), Auschwitz II – Birkenau (Brzezinka) oraz Auschwitz III – Monowitz (Monowice). Największe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało utworzone dzięki staraniom byłych więźniów i stało się miejscem pamięci ofiar, odwiedzanym każdego roku przez miliony turystów z całego świata. Miasto ma ponad 800-letnią historię i należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w Polsce.

Zakopane / Tatry

Oddalone od hotelu Lenart o 1:45 minut jazdy samochodem. Zakopane, położone u podnóża Tatr, ma w swojej ofercie wiele atrakcji turystycznych przez cały rok. W lecie turyści mogą swobodnie zwiedzać najwyższe szczyty tatr, natomiast w zimie istnieje możliwość korzystania z uroków sportów zimowych.

Lot helikopterem

LOT HELIKOPTEREM – NIEZAPOMNIANA PRZYGODA;
ATRAKCJA DO WYNAJĘCIA DLA NASZYCH GOŚCI:

TYLKO Z HOTELEM LENART – ZWIEDZANIE PIĘKNEJ POLSKI:

Start bezpośrednio z parkingu przy Hotelu Lenart.
Już dzisiaj można dokonać rezerwacji. Wystarczy zadzwonić pod numer: TEL: 12 32 83 100

Rezerwacja z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem w sprzyjających warunkach; Cena uzależniona od czasu trwania lotu.

Cena za godzinę: 2 200 Netto PLN