Atrakcje Wieliczki: Memoriał Kuliga i Bublewicza z udziałem Krzysztofa Hołowczyca

Dziś rozpoczyna się dziesiąta edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza zdążyła urosnąć do rangi jednej z największych atrakcji Wieliczki.  W tym roku Gościem specjalnym Memoriału  będzie Krzysztof Hołowczyc, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Hotel Lenart jest jednym z partnerów rajdu. 

Ważne wydarzenie na sportowej mapie Wieliczki

 

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to sposób uczczenia dwóch świetnych zawodników i wzorowych sportowców. 13 lutego 2004 w wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni zginął Janusz Kulig. 20 lutego 1993 w wyniku wypadku w Orłowcu koło Lądka Zdroju na trasie Zimowego Rajdu Dolnośląskiego zmarł Marian Bublewicza. Upamiętnienie tych zawodników już na trwałe wpisało się w sportową mapę Wieliczki.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł wziąć udział w tegorocznym Memoriale, zwłaszcza,  że to jubileuszowa edycja. Od lat marzyłem o spotkaniu z tymi najwierniejszymi rajdowymi kibicami w Wieliczce, ale zwykle kolidowało to z moimi startami.  Mam wielki szacunek do organizatorów tej imprezy, którzy od lat pielęgnują pamięć o naszych dwóch wielkich mistrzach kierownicy – mówi Krzysztof Hołowczyc. kierowca Lotto Team.  

W sobotę podczas rozgrywanego wieczornego  prologu „Hołek” zaprezentuje w  swoją nową maszynena sezon 2016, prawie 600- konne rallycrossowe auto kategorii Supercar – Ford Fiesta ST. Będzie to premiera takiego samochodu w Polsce. Auto pochodzi ze słynnej stajni Olsbergs MSE i do 100 km/h przyśpiesza w czasie poniżej 2 s.  – To prawdziwy potwór! Zbudowana przez renomowaną szwedzką stajnię Olsbergs MSE Ford Fiesta ST rozwija moc ok. 600 KM, a przenoszony na koła moment obrotowy wynosi 750 Nm. Te parametry w połączeniu z doskonałą trakcją auta sprawiają, że rozpędza się ono do setki poniżej 2 sekund! Robi to ogromne wrażenie nie tylko na obserwatorach, ale też na kierowcy! – mówi Krzysztof Hołowczyc.

 

Czołowi rajdowcy, czyli weekend pełen atrakcji w Wielicze

 

Na Krzysztofie Hołowczycu nie kończą się sportowe atrakcje Wieliczki podczas tego weekendu. Na starcie 10. Memoriału mają stanąć czołowi zawodnicy polskich rajdów, wyścigów i wyścigów górskich.. Do Wieliczki miasta zawitają: Brian Bouffier z Xavierem Panseri; Francuzi pojadą autem ze stajni Zbigniewa Steca. Zgłoszenia złożyli m.in. Mariusz Stec oraz Jan Chmielewski, dla których ma to być dziewiąty start w wielickich zawodach. Dodatkową liczną grupę będą stanowić uczestnicy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski, startujący w kultowych samochodach sportowych sprzed dwóch czy trzech dekad.

 

Program Memoriału:
Piątek – 01.04.
godz. 15.00-20.00 – Odbiór Administracyjny
/ biuro imprezy SOLNE MIASTO/
godz. 16.00-21.00 – Badanie kontrolne BK-1
/ Al. Solidarności SOLNE MIASTO /
godz. 18.00 – II Gala Sportu Wielickiego z udziałem zaproszonych gości
/ hala sportowa SOLNE MIASTO /

Sobota – 02.0.4
godz. 10.00 – oficjalny start / Al. Solidarności SOLNE MIASTO /
godz. 10.21 – START OS Brzegi „Campus Misericordiae”
godz. 18.30 – START OS nocny Wieliczka Rynek / ul. Dembowskiego /

Niedziela – 03.04.
godz. 11.00 – START OS Kryterium Wieliczka
godz. 14.30 – Ceremonia rozdania nagród / SOLNE MIASTO /

 

Atrakcje Wieliczki to nie tylko Memoriał. Ale też Kopalnia, Zamek Żupny…

 

Wszyscy, którzy w ten weekend zawitają na Memoriał, powinni zastanowić się również nad innymi atrakcjami Wieliczki. A tych oczywiście nie brakuje. Wystarczy wymienić: Kopalnię Soli, czyli jeden z największych skarbów regionu, wyjątkowy Zamek Żupny. To zdecydowanie jedne z najważniejszych pozycji, jeżeli ktoś szuka ciekawych miejsc w okolicy Krakowa. Ponadto zapraszamy do Muzeum Żup Krakowskich, Klasztor oo. Franciszkanów, kościółek św. Sebastiana i wiele, wiele innych. Więcej o atrakcjach można przeczytać: http://hotellenart.pl/hotel-lenart/atrakcje-wieliczki/

 

 

plakt_memorial_new